Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Opublikowane dn. 04-04-2024

Informacje

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Potok Górny!

Miła informacja, w dniu dzisiejszym złożyliśmy wniosek do Wojewody Lubelskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ciągu dróg gminnych wraz z parkingami przy cmentarzu parafialnym w Potoku Górnym. Mamy już gotową dokumentację i po pozytywnej akceptacji wniosku, chcielibyśmy ogłosić przetarg , podpisać umowę z wykonawcą i jeszcze w tym roku rozpocząć prace. Wykonanie tej jakże potrzebnej inwestycji pozwoli na bezpieczne i lepsze parkowanie jak również poprawi komunikację i rozładuje ruch przy cmentarzu dzięki alternatywnej drodze w kierunku Dąbrówki.

Podobny wniosek złoży w najbliższy piątek lub w poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. Pan Starosta na przebudowę drogi powiatowej w Potoku Górnym od Kościoła  do Ośrodka Zdrowia wraz z chodnikiem i  przebudowę drogi powiatowej w Lipinach Dolnych  wraz z chodnikiem.

W dniu wczorajszym miało miejsce otwarcie ofert na budowę chodnika przy drodze powiatowej od Oderwy w kierunku remizy OSP i po podpisaniu umowy z wykonawcą niebawem rozpoczniemy budowę tego chodnika.

Wkrótce też podpiszemy umowę z wykonawcą na budowę chodnika przy cmentarzu parafialnym w Lipinach Górnych-Lewkach i rozpoczniemy prace związane z jego budową.

Wczoraj podpisaliśmy umowę z wykonawcą na  wymianę wiat przystankowych przy drodze powiatowej w Lipinach Górnych–Lewkach, w Potoku Górnym na Przysiadkach i w Dąbrówce przy drodze wojewódzkiej Nr 863. Stare wiaty już zostały zdemontowane i niebawem będziemy mieli ładne przystanki z podłożem z kostki brukowej.

Mamy bardzo dobry stan dróg gminnych i drogi wojewódzkiej Nr 863, zostały nam jeszcze drogi powiatowe, które wspólnie z Panem Starostą chcemy przebudować w tym roku.

Miła informacja dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, dzisiaj ogłosiliśmy przetarg na przebudowę dachu na budynku szkoły, łącznika i sali gimnastycznej. Po wyłonieniu wykonawcy chcemy jak najszybciej ruszyć z inwestycją.

Niebawem też rozpoczną się prace przy zabytkowej plebani w Potoku Górnym, bo wczoraj  w Kancelari Parafialnej miało miejsce otwarcie ofert.

 

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Potok Górny
Stanisław Dyjak

Autor: Gmina Potok Górny
Powrót