Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Obchody 80-lecia pacyfikacji Potoka Górnego                  i okolicznych wsi
Opublikowane dn. 19-12-2023

Obchody 80-lecia pacyfikacji Potoka Górnego i okolicznych wsi

W niedzielę 17 grudnia 2023r. obchodziliśmy 80-tą rocznicę pacyfikacji Potoka Górnego i okolicznych wsi. Te tragiczne wydarzenia miały miejsce 19 grudnia 1943r.

 

W niedzielę 17 grudnia 2023r. obchodziliśmy 80-tą rocznicę pacyfikacji Potoka Górnego i okolicznych wsi. Te tragiczne wydarzenia miały miejsce 19 grudnia 1943r.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców na grobie ks. Błażeja Nowosada, który znajduje się na cmentarzu parafialnym w Potoku Górnym. Pozostał On do końca ze swoimi parafianami i poniósł śmierć męczeńską w murach Potockiej świątyni.
Następnie w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym, została odprawiona Masza św. w intencji pomordowanych, przewodniczył jej J.E. ks. Biskup Marian Rojek, Ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Po Mszy św. uczniowie Szkoły Podstawowej im. KEN w Szyszkowie, wystąpili z montażem słowno - muzycznym ku czci pomordowanych.

Wójt Gminy Potok Górny serdecznie dziękuje Jego Ekscelencji Ks.Biskupowi dr Marianowi Rojkowi za obecność, odprawienie mszy św. i modlitwę w intencji pomordowanych, Czcigodnym Księżom z Księdzem Proboszczem Piotrem Sobczukiem na czele za współorganizację uroczystości rocznicowych, pocztom sztandarowym szkolnym i  strażackim za piękną patriotyczną postawę, dyrekcji, nauczycielom i uczniom ze SP w Szyszkowie za piękną część artystyczną, Chórowi im. Ks Błażeja Nowosada z Aleksandrowa i Potockiej Orkiestrze Dętej za uświetnienie uroczystości, parafinom i gościom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg uroczystości rocznicowych.          

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Potok Górny

Stanisław Dyjak

Autor: Gmina Potok Górny
Powrót