Aktualności

Opublikowane dn. 07-10-2023

Blisko 9 milionów dla naszej gminy z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład!

Bardzo dobre informacje, to już pewne, będzie fotowoltaika na naszych budynkach i posesjach oraz dodatkowa informacja dla mieszkańców Szyszkowa, będzie też chodnik w Szyszkowie, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców a szczególnie uczniów SP w Szyszkowie.

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Potok Górny,  bardzo dobre informacje przekazał dziś Premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając, że blisko 9 milionów trafi do gminy Potok Górny!

To już pewne, będzie fotowoltaika na naszych budynkach i posesjach w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, ponieważ otrzymaliśmy 7 683 600 zł na zadanie: Instalacje fotowoltaiczne jako zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy Potok Górny. Długo czekaliśmy, ale było warto.

Co więcej, dostaliśmy też 1 223 016,84 zł na budowę chodnika przy drodze powiatowej Nr 2959L w miejscowości Szyszków i Zagródki.

To równie ważna inwestycja zwłaszcza z perspektywy mieszkańców Szyszkowa i Zagródek oraz dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Szyszkowie, bo przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.


Serdecznie podziękowania za pomoc, w imieniu mieszkańców, składamy na ręce: 
- Pana Premiera Mateusza Morawieckiego
- Pana Premiera Jacka Sasina
- Pana Ministra Przemysława Czarnka
- Pana Ministra Krzysztofa Klubowa 
- Pana Posła Tomasza Zielińskiego
- Pana Pełnomocnika Ryszarda Madziara

 Wójt Gminy Potok Górny 

                                                                              Stanisław Dyjak

Autor: Gmina Potok Górny
Powrót