Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Plakat informujący o harmonogramie mobilnego punktu szczepień
Opublikowane dn. 21-07-2021

Szczepieniobus w Gminie Potok Górny

Wójt Gminy Potok Górny uprzejmie informuje, że w dniu 26 lipca 2021 r. (tj. poniedziałek) w godz. 1400 – 1800 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 szczepionką jednodawkową firmy Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień (ambulans- “szczepieniobus”), który będzie zlokalizowany na placu przed Urzędem Gminny w Potoku Górnym. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, bez uprzedniej rejestracji. Do szczepienia konieczne jest okazanie dowodu osobistego.

 

 

Wójt Gminy Potok Górny uprzejmie informuje, że w dniu 26 lipca 2021 r. (tj. poniedziałek) w godz. 1400 – 1800  będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 szczepionką jednodawkową firmy Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień (ambulans- “szczepieniobus”), który będzie zlokalizowany na placu przed Urzędem Gminny w Potoku Górnym. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, bez uprzedniej rejestracji. Do szczepienia konieczne jest okazanie dowodu osobistego.

 

Wójt Gminy Potok Górny
  /-/ Stanisław Dyjak

 

 

Z inicjatywy wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, na terenie województwa lubelskiego prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjna "Zadbaj o zdrowie". Jej ważnym elementem są szczepienia profilaktyczne. Akcja będzie kontynuowana do końca sierpnia 2021 r.
 
- Szczepienia przeciw COVID-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejszenia niebezpieczeństwa dla utraty zdrowia, życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreśla wojewoda Lech Sprawka.
 
W ramach akcji prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19 w dwóch mobilnych punktach szczepień (ambulans - "szczepieniobus"), w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę. Szczepieniobusy będą lokalizowane w gminach z najniższym procentem wyszczepialności mieszkańców oraz podczas większych wydarzeń plenerowych. Zgodnie z decyzją wojewody lubelskiego, przygotowywane są dwa kolejne "szczepieniobusy".

- Pomysł wykorzystania w województwie lubelskim mobilnych punktów szczepień – „szczepieniobusów” w realizacji Narodowego Programu Szczepień wynika z tego, że dynamika szczepień w naszym województwie jest jedną z najgorszych w skali kraju. Uwzględniając specyfikę naszego województwa, gdzie wielu mieszkańców mieszka na terenach wiejskich, zdecydowaliśmy się na upowszechnienie właśnie tej formuły prowadzenia szczepień. Szczepienia w ramach "szczepieniobusów" prowadzimy dwutorowo: w sposób planowy w tych powiatach i gminach, które mają najgorsze współczynniki wyszczepień, a w czasie weekendów – podczas większych imprez plenerowych - podkreśla Lech Sprawka.

 

Harmonogram szczepień - Szczepieniobus

Autor: Gmina Potok Górny
Powrót