Aktualności

Opublikowane dn. 18-05-2016

Informacja Gminnego Koła Pszczelarzy w Potoku Górnym

Wójt Gminy w Potoku Górnym
 
W imieniu wszystkich członków Gminnego Koła Pszczelarzy w Potoku Górnym zwracam się z prośbą o przekazanie informacji mieszkańcom na temat przewozu pasiek (pszczół) z innych miejscowości na teren naszej Gminy w okresie kwitnienia gryki. Na zebraniu Gminnego Koła Pszczelarzy podjęto jednomyślnie uchwałę o zakazie przywozu pszczół na teren naszej Gminy.
 
Wędrówki takie sprzyjają szerzeniu się chorób pszczół, jak również uszczuplają bazę pożytków z gryki, którą tutejsi pszczelarze uprawiają specjalnie dla swoich pszczół. Następnym problemem nurtującym pszczelarzy są opryski środkami chemicznymi w godzinach lotu pszczół - godziny poranne i południowe. W tym czasie następuje masowe ginięcie owadów, które są zapylaczami 98% roślin. Nie wszyscy zajmujemy się pszczelarstwem, ale dbajmy o pszczoły, gdyż zapylają uprawy, z których korzystamy wszyscy. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. PREZES, GMINNEGO KA PSZCZELARZY Wiesław Brzozowski
Autor: Gmina Potok Górny
Powrót