Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Stetoskop leżący z długopisem na dokumentach
Opublikowane dn. 02-09-2016

Informacja o bezpłatnych badaniach profilaktycznych

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku informuje, iż w ramach Programów Profilaktycznych można u nas bezpłatnie wykonać następujące badania:

 
 
  • Profilaktyka Raka Szyjki Macicy - badania cytologiczne,
  • Profilaktyka Raka Piersi - mammografia,
  • Profilaktyka Jelita Grubego - kolonoskopia.

  • CYTOLOGIĘ mogą wykonać kobiety w wieku od 25 do 59 lat. Badania będą przeprowadzane 1 raz na 3 lata. Do wykonania badania nie jest wymagane skierowanie. Badania są wykonywane od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 14:35 w Poradni ginekologiczno położniczej, Pracowni Cytologicznej. Rejestracja pod nr tel. 17 24 04 790 (Poradnia ginekologiczno - położnicza) oraz pod nr tel. 17 24 04 786 (Pracownia Cytologiczna).
  • MAMMOGRAFIA dedykowana jest dla kobiet przedziale wiekowym W 50-69 lat, które nie korzystały w ciągu ostatnich 24 miesięcy z Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania wykonywane są w Pracowni Mammografii przy użyciu nowoczesnego mammografu przez wyspecjalizowaną kadrę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 14:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu badania pod nr tel. 17 24 04 921. Wykonanie badania nie wymaga skierowania.
  • KOLONOSKOPIA skierowana jest do: osób w wieku 50-65 lat, osób w wieku 40-49 lat, w sytuacji gdy u krewnych pierwszego stopnia rozpoznano raka jelita grubego, osób w wieku 25-49 lat, w sytuacji, gdy w rodzinie występował Zespół Lyncha; i które nie korzystały w ciągu ostatnich 10 lat z kolonoskopii oraz nie posiadają objawów raka jelita grubego. Badania wykonywane są w Zakładzie Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej zlokalizowanej na parterze Przychodni Specjalistycznej SP ZOZ w Leżajsku. Rejestracja w Pracowni pod nr tel. 17 24 04 836. Do wykonania badania nie jest wymagane skierowanie.
Autor: Gmina Potok Górny
Powrót