Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Światłowód
Opublikowane dn. 26-02-2020

Budowa sieci światłowodowej

Szanowni Państwo, Pragniemy poinformować, iż na terenie Państwa gminy, planujemy do realizacji budowę sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju, za które przyjęto: szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz stale rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa. W powiecie lubelskim programem objętych jest ponad sto placówek szkolnych i ponad trzydzieści pięć tysięcy gospodarstw domowych.

 
 
Technologia budowy sieci zakłada wykorzystanie istniejącej podbudowy słupowej, własności PGE oraz budowę doziemnej sieci światłowodowej. Szkoły na terenie Państwa gminy będą mogły tym samym podłączyć się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystając z darmowego 10-cio letniego abonamentu uzyskując tym samym dostęp do wszystkich usług oferowanych w tej sieci. Beneficjentem programu jest firma FIBEE I Spółka z o.o. z siedzibą w Wysogotowie, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo, działająca w GRUPIE INEA, w ramach której działają spółki: FIBEE, FIBER1, WIELKOPOLSKA SIEĆ SZEROKOPASMOWA, OPERATOR wsS i inne. INEA S.A. jest multimedialnym operatorem telekomunikacyjnym z Wielkopolski, posiadającym 10.000 kilometrów światłowodu, świadczącym szereg nowoczesnych usług, w tym usługi telewizji cyfrowej, szybki Internet oraz usługi telefoniczne i mobilne. Z usług INEA S.A. każdego dnia korzysta ok. 750.000 Wielkopolan.
 
Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest nasza firma tj. TELEKOM DATA Spółka z o.0. z siedzibą w Zakrzewie, przy ul. Pasjonatów 15, 62-070 Dopiewo. Obecnie trwają prace projektowe na terenie Waszej Gminy, które opierają się o zebranie zgody na podwieszenie kabla światłowodowego na istniejącej podbudowie PGE. Brak zgody kilku dysponentów w danej miejscowości może prowadzić do przeprojektowania trasy, a co za tym idzie wyłączenia pewnego obszaru z dostępu do podłączenia sieci światłowodowej.
 
Prosimy o poinformowanie mieszkańców i sołtysów o naszych działaniach. W załączeniu przedkładamy listę miejscowości, objętych programem na terenie Państwa gminy. 
 
Lista Miejscowości:
POTOK GÓRNY
DĄBRÓWKA
JASIENNIK STARY
LIPINY DOLNE
LIPINY GÓRNE-BOROWINA TELEKONA
 
 
 
Autor: Gmina Potok Górny
Powrót