Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Grafika z napisem #kupujświadomie! i znakiem Produkt polski
Opublikowane dn. 26-05-2020

Kampania informacyjna "Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI", której celem jest zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia wirusa SARS-CoV-2.

 Już teraz wiadomo, że odciśnie ona ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju i na świecie. Dlatego też tak istotne jest, aby polskie społeczeństwo zrozumiało wagę i znaczenie własnych, podejmowanych codziennie decyzji zakupowych dla funkcjonowania gospodarki i wspierania krajowego rolnictwa. Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety.
 
W imieniu własnym oraz wszystkich polskich przedsiębiorców, zapraszam i zachęcam Państwa urzędy do włączenia się w prowadzoną kampanię. Materiały informacyjno-promocyjne do pobrania i wykorzystania w prowadzonej akcji znajdują się na stronie www.polskasmakuje.pl w zakładce PRODUKT POLSKI
(https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/).
 
Materiały można publikować na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych prowadzonych przez Państwa instytucje. Ponadto by wzmocnić siłę przekazu, zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o prowadzonych przez resort rolnictwa działaniach wśród pracowników Państwa urzędu, jednostek podległych i nadzorowanych oraz podmiotów, z którymi Państwo na co dzień współpracują.
 
W tym trudnym czasie bądźmy solidarni z naszymi przedsiębiorcami i rolnikami, wspierając krajową gospodarkę i jednocząc się we wspólnych działaniach. Resort rolnictwa jest również otwarty na inne propozycje, które mogłyby wesprzeć realizacje tej kampanii. W tym przypadku proszę o kontakt z Departamentem Rozwoju Rynku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa sekretariat drr@kowr.gov.pl. tel. 22 376 70 50.
 
Zachęcam również do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/produktpolski, gdzie również znajdują się pliki multimedialne do pobrania i wykorzystania.
Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Autor: Gmina Potok Górny
Powrót