Projekt Usuwamy Azbest
Robotnik usuwa azbest
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
Fabryki
Konsultacje Społeczne
Troje ludzi na zdjęciu którzy dyskutują
Organizacje pozarządowe
Osoby stojące w półkolu przed osobą w czerwonym swetrze
LAWP
Trzy uśmiechnięte osoby przed monitorem
Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
Znak Wifi wystający z telefonu
GreenVelo Trasy rowerowe
Rower w lesie
Czyste powietrze

W sieci bez barier
Dłonie na klawiaturze laptopa
Energia odnawialna
Dłoń na tle roślin, ikony odnawialnych źródeł energii krążące wokół ziemi.

Aktualności

Dziewczynka przy laptopie
Opublikowane dn. 17-11-2020

Są już laptopy dla uczniów z programu "Zdalna Szkoła +"

W piątek 13 listopada Wójt Gminy Potok Górny Pan Stanisław Dyjak przekazał Dyrektorom Szkół z terenu naszej gminy sprzęt zakupiony w ramach kolejnej puli dotacji unijnych z programu Polska Cyfrowa na wyrównywanie szans w dostępie do zdalnej edukacji.

 

 

„Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego wsparcia. W poprzedniej edycji programu nasza gmina pozyskała 60 tys. złotych. Tym razem dofinansowanie które mogliśmy uzyskać wyniosło 55 tys. złotych i na taką właśnie kwotę nasz samorząd złożył wniosek.

Pozwoliło to nam tym razem – po raz kolejny zgodnie z zapotrzebowaniem Dyrekcji poszczególnych placówek -  zakupić 22 sztuki laptopów niezbędnych do zdalnego nauczania,

Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom.

W przyszłości laptopy będą przeznaczone do wykorzystania w pracowniach informatycznych poszczególnych szkół.

 

Projekt  „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”  działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”

 

Grafika: Unia Europejska Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Rzeczpospolita Polska CENTRUM PROJEKTÓW POLSKA CYFROWA Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Zakup sfinansowany z projektu „Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020

 
 
 
Autor: Gmina Potok Górny
Powrót